Перейти к мобильной версии
Материнство это работа

Тетяна Яремко: «Для лідера головне — чути і розуміти маму»

Поделиться в сети
 • facebook
 • ВКонтакте
 • LiveJournal
 • Одноклассники

— Тетяно, розкажіть будь ласка, з чого почалося ваше знайомство з Ла Лече Лігою.

— Я б сказала випадково. Я була молодою мамою первістка якій вдалося в 2005 році під час вагітності ознайомитися випадково з інформацією, що дозволила мені успішно розпочати грудне вигодовування. І коли я стала більше бувати з дитиною серед молодих мам, то побачила, що дуже мало кому вдається успішно годувати. Для мене це було дивним, оскільки у мене не було ні якого досвіду з дітьми, для мене моя дитина це була перша дитина яку я тримала на руках. І мені вдалося! А іншим, які вже могли мали другу дитини, не вдалося. Я почала дізнаватися більше, чому так багато розбіжностей в тих і інших рекомендаціях, я почала багато читати. У той час актуальну інформацю я черпала з російськомовного сектора інтернету, навіть від українських джерел. Для мене це була дійсно проблема. Мені важко було читати, оскільки я пішла в школу в незалежній Україні і все моє оточення було тільки україномовним. Я розумію російську розмовну мову, а от щоб її читати ніколи не було необхідності. Ось тоді, коли я почала читати багато російськомовних статей з організації успішного грудного вигодовування, я подумала, що було б добре перекласти ті статті для таких мам як я, які мають проблеми з читанням російськомовних статей. Відповідно, почала викладати перекладені статті про ГВ у своєму блозі, і одна з перекладених статей виявилася статтею ЛЛЛ. Статтю прочитала Наталія Поліжак, на той момент перший і єдиний лідер ЛЛЛ України, вона мені написала, і так почалося моє знайомство з ЛЛЛ, а саме з перекладів статей ЛЛЛ на українську мову.

— Коли ви захотіли стати лідером ЛЛЛ?

— Я вже була консультантом з ГВ і керівником місцевої асоціації консультантів з ГВ, і мене запитала Наталія Вілсон, чи не хочу я стати лідером ЛЛЛ, на що я з радістю погодилася. Це був, здається, 2008 рік. Спочатку я вчилася через особисту переписку з Наталією Вілсон і Поліжак а потім мене Наталія Вілсон запросила в новостворену групу для навчання аплікантів. Тоді навчання пішло активніше в групі. Мені це подобалося, тому що розширювало розуміння суті лідера і давало значно більше інформації для роздумів. Я стала лідером в жовтні 2014 року, за місяць до народження третьої дитини. На момент конфлікту була єдиним україномовним лідером і третім лідером в Україні

— У чому для вас різниця між консультантом з грудного вигодовування і лідером ЛЛЛ? Які очікування у вас були від волонтерства в ЛЛЛ?

— Різниця — це акценти в навчанні. Якщо для консультантів основне це технічні речі, то для лідера головне — чути і розуміти маму, її переживання, а технічні речі відходять на задній план. Для мене як консультанта з ГВ було очевидно, що зустрічі мам, організація зустрічей груп підтримки ГВ дуже і дуже важливі. Оскільки консультант прийшов і пішов а мама залишається одна з оточенням, яке часто не дуже може підтримати маму яка годує грудьми. Тому ми у Львові ще з 2007 року проводили час від часу зустрічі мам.

— Ви написали повідомлення в розсилці українською мовою. Це адже було не перше ваше повідомлення?

— Так я завжди писала українською мовою. І це далеко не перше моє повідомлення або початок обговорення створеної мною теми.

— До цього не було негативної реакції на мову листів?

— Ні звичайно. Це група, де навчаються на лідерів ЛЛЛ. Де люди вчаться допомагати, відповідно, завжди атмосфера була позитивною і відкритою для спілкування.

— Тобто ви писали абсолютно спокійно, не чекаючи нападу.

— Безумовно, я писала зі спокоєм у серці. Тому реакція на лист викликала в мене насправді великий емоційний шок.

— Ви раніше спілкувалися з інших питань з жінкою, яка написала коментар?

— Ні, коли вона прийшла в групу я читала її повідомлення, але з нею не листувалася.

— Що було в тому коментарі?

— Він був абсолютно не прийнятний. Там був коментар, в якому вона хотіла, щоб я писала "понятно". "А то ощущения от такого общения, прямо скажем, не очень приятные". До неї приєдналася з аналогічною думкою інша аплікантка, яка знала, що я пишу тут в групі тільки українською мовою.

— Що ви відчули в цей момент?

— Мої відчуття важко передати словами. Мені було дуже неприємно. Я дала цитату з правил групи, де було сказано, що в групі дозволяється писати на будь якій комфортній мові і справді щиро думала, що на цьому діалог закінчиться. Але, на жаль, це був тільки початок. Я сподівалася, що все скоро вирішиться, але … і понині ситуація, якої скоро рік, не вирішена.

— Змогли б ви брати участь у розсилці після вибачень, або ви б весь час боялися повторних нападок?

— Я вийшла з ЛЛЛ в жовтні 2015 році. З причини, що ситуація тупцювала на одному і тому ж місці. Я б не хотіла побувати в розсилці з особами, які не вміли (або не хотіли, бо не бачили необхідності) зупинити конфлікт. І навіть після вибачень я не впевнена, що вони дійсно щось зрозуміли і це не повториться.

— Тобто ви дев'ять місяців сподівалися, що ситуація зміниться? Це не назвеш скороспішним рішенням. Яких дій ви очікували від ЛЛЛ?

— Так я чекала рішучих дій по захисту основ від ЛЛЛ яка проти дискримінації, але я побачила протилежну картину. Для мене очевидно, що якщо офіційні представники ЛЛЛ Росії не відчули, не побачили початку неприпустимого конфлікту і не вміли його зупинити, то логічно, що потрібно додаткове навчання для таких представників.

08-02-2016
Поделиться в сети
 • facebook
 • ВКонтакте
 • LiveJournal
 • Одноклассники

Комментарии:

 • meimuna 08.02.2016 в 14:50

  Я досі не можу оговтатися від цієї історії, хоч і не приймала у ній безпосередньої участі. Це просто шок: люди, що зібралися для допомоги і підтримки, виявилися здатними принизити, розтоптати людину тільки за те, що вона висловилася рідною мовою.

  Войдите, чтобы ответить
 • Myroslava Klenova 14.02.2016 в 09:46

  ЦИТАТА РОСІЙСЬКОЇ «інтелегенції» шокірувала, наведу цитату: «Там був коментар, в якому вона хотіла, щоб я писала «понятно». «А то ощущения от такого общения, прямо скажем, не очень приятные».—-Це називається,що вона безінтелектуальна людина, яка не бажає знати мови для підвищення інтелекту. ганьба таким інтелектуалам…

  Войдите, чтобы ответить

Добавить комментарий

Чтобы оставить комментарий, войдите через профиль социальной сети